Instrukcja obsługi

Dziękujemy za zakup domowego miernika jakości powietrza OpenAir. Zerknij na kilka punktów poniżej, aby w pełni wykorzystać możliwości urządzenia. W razie pytań pisz na help@myopenair.com lub dzwoń 501 601 595. Życzymy zdrowego powietrza!

Przed uruchomieniem OpenAir, przewietrz najpierw pomieszczenie przez ok. 15 min. a następnie zamknij okna. Pozwoli to na dokładną kalibrację urządzenia.

Podłącz OpenAir do portu USB lub zasilacza. Urządzenie świeci na niebiesko. Pierwsze dokładne odczyty pojawią się po 15 min.

OpenAir tworzy własną sieć WIFI o nazwie „OpenAir-…”. Zapisz sobie jej nazwę, a  następnie zaloguj z komputera, telefonu lub tabletu. Podaj na ekranie hasło domowej sieci WIFI. Najprawdopodobniej jest zapisane na routerze, który masz od swojego dostawcy internetu.

OpenAir zaczyna migać, w sposób przypominający oddychanie. Wolny oddech oznacza, że w pomieszczeniu są komfortowe warunki. Przyspieszony sugeruje konieczność przewietrzenia, gdyż wzrósł poziom dwutlenku węgla.

Kolor światła informuje o smogu. Biały oznacza komfortowe warunki na zewnątrz. Żółty informuje o podwyższonym poziomie pyłów PM2.5/10, ale nadal można wietrzyć swoje pomieszczenie. Czerwony wskazuje, że jakość powietrza na zewnątrz jest bardzo zła i nie należy wietrzyć mieszkania nawet, jeśli poziom dwutlenku węgla jest podwyższony.

OpenAir umożliwia także dokładne, liczbowe sprawdzenie jakości powietrza wewnątrz i na zewnątrz. Służy do tego aplikacja, dostępna przez przeglądarkę internetową. Wystarczy wpisać w polu adresu „https://Openair-[zanotowana w kroku 3. nazwa, np. 9ce350cc].local”.

Opakowania OpenAir jest wypełnione mchem – chrobotkiem reniferowym (Cladonia rangiferina). Używamy go zamiast plastikowego wypełnienia. Jest on najprostszym higrometrem. Jeśli traci kolor oznacza to, że wilgotność w pomieszczeniu jest za niska dla człowieka. Wykorzystaj go w kreatywny sposób i podziel się z nami swoimi pomysłami;)